| 9eMMy3 a întrebat:

Drum Italia - Suceava cu masina.

Vineri seara termin munca si as vrea sa ma pornesc imediat la drum. Numai eu conduc, si merge si mama mea cu mine. as avea nevoie de nistre sugestii din partea voastra. nu ceva anume, dar niste sfaturi nu ar strica.

Am o masina pe gas (GPL) si in general as cam proceda asa: as vrea sa cumpar vignetele de Ungaria si Romania de pe net. si cea de Slovenia o cumpar cand intru la ei in tara, de distributoarele de gas trebuie sa caut o harta sau ceva pe net ca sa vad unde pot sa alimentez ca sa nu merg numai pe benzina. am mai facut cateva drumuri in tara dar era si tatal meu care conducea si facem cu schimbul. acum sa zicem asa sunt cam singur.

Romania as vrea sa o fac pe noapte din cauza aglomeratiei si lipsa de autostrazi

Daca aveti idei sau sugestii sunt bine venite.

Multumesc

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa,in mare, cam stii esentialul.Nu stiu ce ti-as mai putea spune.

| 9eMMy3 explică:

Nici nu sti ce masina am

| DespreHostel a răspuns:

Salut 9eMMy3, ii oky cum zici, doar sa stii ca inainte si dupa Budapesta se lucreaza la sosele si o sa intampini aglomeratie.

Si pentru ca folosesti GPL am gasit acest site http://www.mylpg.eu/lpg-station-route-planner unde iti poti planifica traseul asa cum iti doresti in functie de punctele de alimentare cu GPL.

Calatorie usoara.:)