Stefan
| Stefan a întrebat:

E vara, soare, plecam la mare, la munte, vizitam frumusetile patriei. Avem otara foarte frumoasa. Ce trasee turistice a-ti vizitat si daca vreti recomandati-ne si noua.

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Acum 2 saptamani am fost la Vulcanii noroiosi si m-am intors prin Intorsura Buzaului (am vizitat Colti cu muzeul de chihlimbar, biserica din stanca si locuintele rupestre) Prejmer si Harman (ce frumoase sunt bisericile stil cetate), apoi am mancat la Bella Muzica in Brasov (langa Biserica Neagra) si apoi repede acasa. O excursie de 1 zi foarte frumoasa.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi am stat la Paltinis si am vizitat Clujul, Sighisoara, Transfagarasanul.
Alta data am facut : Brasov, Rasnov, Bran, Moieciu, Dambovicioara.
Am vizitat tot ce era de vizitat dar ne-am si relaxat. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am aflat in fata unor peisaje aproape de perfectiune pe Transfagarasan, iar dupa aceasta experienta am constatat ca nimic nu mai merita spus...Bine, n-o poti continua asa, deoarece lumea da navala inapoi cat se poate de repede si cotidianul isi intra in drepturi, dar...simti inaltarea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mare, am vizitat Costanta, Mangalia, toate statiunile si plus a fost distractie mare.

| JustMeFlory a răspuns:

Am fost la Slanic Prahova, ieri am venit.Foarte frumoase peisajele, pacat ca nu este atat de ingirjit pe cat ar trebui.Am facut baie intr'o apa asa de sarata, de ma tine la suprafatahappy. Mi'a placut fooarte mult si la Baile Herculane.Chiar ai ce vedea acolo, este si destul de ingijit.In rest ma duc la mare, Costinesti, Eforie Nordhappy

| Pho3nix a răspuns:

Eu va recomand sa vizitati Sibiul.
Aveti ce vizita acolo.
''Transfagarasanul, Muzeul Astra, Ocnele Sibiului, Targul Olarilor, Muzeul Brukenthal, Balea Lac, Balea Cascada, Paltinisul...etc.

| emy_5418 a răspuns:

In russia in kaliningrad e foarte frumos, merita sa vizitezi orashul!

| climber a răspuns:

Fiind vara, toti prefera marea, dar.
Eu unul va recomand : 1. Brasov-Complex Sambata-Manastirea Sambata-Valea Sambetei (pentru cei care vor sa mearga doar cu masina). Daca aveti chef de trekking, puteti continua spre Cabana Sambata si apoi spre Fereastra Mare a Sambetei, pentru un peisaj extraordinar.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Pai am fost in multe locuri dar as recomanda in mod special Delta Dunarii pentru ca este superba, mai ales cand apune soarele si te aflii intr-o plimbare cu barca etc.Si as mai recomanda si M-tii Piatra Craiului pentru ca sunt minunati, iar peisajele te lasa cu gura cascata.