| anonim_4396 a întrebat:

Esre pentru prima data cand plec la gura portitei si vreau sa ma stiu mai multe amanunte, cum ar fi:la ce ora pleaca vaporul si deunde? cat costa biletul pentru adult si copil?; Daca putem sa luam cu noi mancare si apa.Am inteles ca acolo nu avem voie sa fumam si sa consuman bauturi alcolice peste masura, nu ne da voie sa facem gratar sau foc de tabara. Vreau sa stiu cat mai multe amanunte. Va multumesc!

2 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Laborator de educaţie nonformală - ediţia I, Gura Portiţei, 6 - 12 Iulie 2009?
Preturi nu stiu, dar am fost in multe proiecte prin tara si strainatate, o sa fie super-tare! Crede-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cine te-a informat ca nu ai voie sa fumezi sau sa bei, nu este restrictie, doar ca trebuie sa fii stapan pe tine. Mancare sau apa de baut poti sa iti cumperi ca nu iti interzice nimeni acest lucru. Biletul la vaporas este 50 lei tur retur daca mergi cu vaporasul piscicolei ai la ora 9 dimineata din port la jurilovca, dar exista si vaporase particulare care au acelasi pret si se face in jur de 1 ora pana pe malul celalalt, dar daca preferi sa ajungi mai repede sunt salupe rapide face c-am 20 de minute dar distractia costa in jur de 250 lei trecerea pe malul celalalt. In rest este superb eu de 2 ani aleg acea locatie pentru ca este linistita si ce isi poate dori cineva decat liniste. Va doresc distractie placuta si alegeti cu incredere GURA PORTITEI