Întrebare recomandată | anonim2892 a întrebat:

Este cineva care a calatorit cu masina in Moldova? ce acte trebuie? si trebuie sa platesti ceva taxe?

Răspuns Câştigător
| WhOo a răspuns:

Eu am dat pe un an de zile 98 de euro (eu stau aproape de granita si merg acolo sa alimentez destul de greu ), procura facuta la notar am dat 150-200 lei ( nu mai stiu sigur pretul )

6 răspunsuri:
| andy14 a răspuns:

Iti trebuie pasaport si sa platesti la vama o taxa mica.

| anonim2892 explică:

Andy14...pasaport nu trebuie pentru cetatenii din UE...

| WhOo a răspuns:

Eu am fost acu 2 saptamani si singurul lucru pe care l-am platit a fost vinieta si mi-a trebuit procura ca masina nu era pe numele meu

| anonim2892 explică (pentru WhOo):

Cat costa vinieta? ma intereseaza pe 7 zile...si procura la fel cat costa ca in aceeasi situatie sunt si eu cu masina inscrisa pe unul din parinti

| anonim2892 explică:

WhOo...cat costa vinieta? pe mine ma intereseaza pe 7 zile...si procura la masina la fel cat costa ca in aceeasi situatie sunt si eu cu masina inscrisa pe unul din parinti

| WhOo a răspuns:

Eu am dat pe 6 luni 98 de euro (eu stau aproape de granita si merg acolo sa alimentez destul de greu ), procura facuta la notar am dat 150-200 lei ( nu mai stiu sigur pretul )