| DarkillerPT a întrebat:

Este legal ca minor sa mergi cu avionul neinsotit de parinti in interiorul tarii?

Răspuns Câştigător
| pitik200 a răspuns:

Nu poti zbura neinsotit, indiferent ca esti sau nu in interiorul tarii.

2 răspunsuri:
| Loveoff312 a răspuns:

Ba da poti zbura ne-însoțit si din alta țară în țara ta natală, în interiorul țării poti zbura însă in afara nu!

| mihai69 a răspuns:

Da, este legal. Fiecare companie aeriană are totuși reguli proprii în ceea ce privește acest tip de pasageri; interesează-te la fiecare în parte.
Evident, depinde și de vârstă - copiii sub 14 ani de obicei trebuie să fie însoțiți de un adult, dar uneori acesta poate fi o persoană din cadrul însoțitorilor de bord. Cum spuneam, interesează-te!
(PS și nu mai considera corect orice răspuns primești, mai verifică și alte surse!)