| Nuzicnume a întrebat:

Este permis in bagajul de mana, la aeroport pieptanul?

8 răspunsuri:
| Patrykjon a răspuns:

Da! De ce sa nu fie daca este de plastic. Dacă ai un pieptene de metal s-ar putea să fie o problemă.

Succes happy

| OliginalKill a răspuns:

Da

| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca e piepten de metal de tip tuns (are peri in jumatate, iar celalata jumpatate arata ca un cutit, dar neascutit) atunci NU, pentru ca poate fi folosit pe post de arma

orice altceva e permis, si ar fi cel mai bine sa nu fie din metal

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu e din oțel de toledo, da, e permis

| mihai69 a răspuns:

Desigur.

| tx123 a răspuns:

E permis, asta daca presupunem ca ai un pieptan normal, nu vreunul care se transforma in arma alba happy

| wpetterssone a răspuns:

Pieptănul este permis în bagajul de mână. Am avut acces la Schiphol (Amsterdam) cu un obiect, care mi-a fost refuzat la Kloten (Zürich).

| sudenta a răspuns:

Da dar presupun ca e in functie de kilograme.