| Alexa5555 a întrebat:

Pot trece cu un vibrator de mărime mica in bagajul de mana la aeroport?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Vibratorul si alte aparate electice sau electronice cu baterii, merg in bagajul de cala.

| Tpufan123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stiu ca nu am luat cu mine in aeroport dar telefonul il poti tine cu tine parca, si are ai baterie si evident e electronic laughing) nu stiu doar zic, bafta!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tpufan123):

Telefonul este ok sa-l tii cu tine, chiar daca are baterie.
Te vor ruga sa-l inchizi, abia cand ajungi in avion.

| Tpufan123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am auzit fel de fel de reguli gen nu ai voie cu tel deschis in avion dar are mod avion. ciudat, am vazut varul meu ca folosea o consola in avion unde avea si acces la internet asa ca nu stiu ce sa zic despre asta, mai bine pentru calatori sa intrebe la firma respectiva sau pe oamenii de la securitate pana sa intre! Bafa!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tpufan123):

Telefonul il poti deschide pe parcursul zborului, dar la decolare si aterizare este interzis sa-l tii pornit.
Am sute de ore de zbor, cu zeci de companii aeriene si nu am vazut pana azi, pe cineva sa transporte un vibrator la bagajul de mana.
La bagajul de mana esti sfatuit sa iei obicte de valorile mari si obiectele vitale, pe perioada calatoriei. Crezi ca vibratorul este vital?
In orice caz, bateria trebuie sa fie in bagajul de cala, ca sa nu riste confiscarea ei.

| Tpufan123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Doamne cat ne-am argumentat pentru un vibtator, serios acum, in orice caz s-ar putea sa ai dreptate, eu doar ziceam nu stiu sigur, nu va bazati ca ce spun e corect! Peace! :*

| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si cu 2 ....mai mari. big grin

| mihai69 a răspuns:

Chestiile cu baterii și motorașe în ele trebuie scoase din bagaj (aparat foto, telefon, laptop etc.) E posibil să fie valabil și la vibratoare. Ai curaj? (în principiu, poți trece, nu e obiect interzis la bord!)

| Dandinelle a răspuns:

Poti trece, doar trebuie sa scoti bateriile. Ca nu ai voie cu ele in avion.