| Creioane COlorate:)) a întrebat:

Eu as vrea sa ma fac translator...si nu stiu ce limba se invata mai repede cea mai usoara limba care este?

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Italiana:daca te duci in Italia o saptamana sg inveti lb

18 răspunsuri:
| BalOonashCoLoRaT a răspuns:

Poti sa incepi cu limba care iti este TIE cea mai usoara. Dar cea mai utilizata si intelesa este, momentan, engleza.

| matrixismyname a răspuns:

Engleza.

| florynnaa a răspuns:

Mie mi se pare ca cele mai usoare limbi sunt:spaniola si italiana.se aseamana intre elehee hee sunt foarte usoare.cum ar fi ca in italiana la petale de trandafir se spune petali di rosawinkingfundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde de fiecare persoana, de exemplu mie mi se pare foarte usoara spaniola, dar altora spun ca este engleza mai usoara, acum depinde de fiecare, cel mai bine ar fi sa alegi o limba care iti este acesibila si iti place tie, cel mai important lucru este sa iti placa, chiar daca este si chineza

| deutza_3149 a răspuns:

Cred ca cea mai usoara limba este cea care iti place, eu as alege spaniola, imi place foarte mult sau poate engleza e usoara si foarte folosita.

| AlexSala a răspuns:

Engleza, spaniola, poate italiana.

| Sua a răspuns:

Engleza

Apache
| Apache a răspuns:

Cea mai usoara este engleza fiindca in ziua de azi te intalnesti cu ea tot timpul, si mai e si limba internationala! dar ideea este ca sunt o multime de translatori de limba engleza, asa ca daca o sa inveti o limba mai putin cunoscuta, cum ar fi de ex ( koreana, turca. etc) o sa ai si un salariu mai bun si o sa fii si mai apreciata!

| Mihaela_2782 a răspuns:

Engleza se invata cel mai usor deoarece multe cuvinte englezesti au "intrat" si in limba romana si este si foarte usoara. Dar daca vrei sa fii translator, ai face bine sa inveti germana, spaniola, franceza... dar si limbi asiatice pentru ca in viitor, engleza va fi cunoscuta de majoritatea oamenilor(daca nu chiar toti).
Nu cauta o limba care se invata repede, ca translator ai nevoie de o limba care NU se invata foarte repede si NU este foarte cunoscuta.

| Alexyuk a răspuns:

Engleza, incearca e sfatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
pentru cei tineri toate limbile sunt usor de invatat
totul este sa ai o inclinatie / atractie catre limbile straine
pentru inceput fa o lista de vreo 4 - 5 limbi apoi mergi sa te testeze persoane competente: profesori
limba spaniola este cea mai vorbita de pe glob si in plus este cea mai asemanatoare cu limba romana
asa ca poti incepe sa studiezi limba spaniola fara profesor, apoi daca ai rezultate si progresezi repede, inseamna ca ai inclinatii pentru invatarea limbilor straine si poti incepe inca doua limbi la alegerae ta sub supravegherea profesorilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
pentru cei tineri toate limbile sunt usor de invatat
totul este sa ai o inclinatie / atractie catre limbile straine
pentru inceput fa o lista de vreo 4 - 5 limbi apoi mergi sa te testeze persoane competente: profesori
limba spaniola este cea mai vorbita de pe glob si in plus este cea mai asemanatoare cu limba romana
asa ca poti incepe sa studiezi limba spaniola fara profesor, apoi daca ai rezultate si progresezi repede, inseamna ca ai inclinatii pentru invatarea limbilor straine si poti incepe inca doua limbi la alegerae ta sub supravegherea profesorilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
invata spaniola, chineza, engleza
vezi ce se cere si ce se ofera in domeniu http://www.publi24.ro/......traduceri/

cand vei avea diplome si cunostinte aprofundate intr-un anumit domeniu (exemplu traduceri in domeniul comercial) poti deschide o agentie de traduceri si sa ai persoane care sa te completze in limbile pe care nu le-ai studiat tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege de aici :
De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Aceasta este o listă cât mai completă de limbi, sortate pe familii.
http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_limbi

| shtephie a răspuns:

Limba franceza nu este usoara, dar este foarte frumoasa! Lb romana a imprumutat de la francezi nenumarate cuvinte se aseamana unelewinking
Un om cultivat stie sa vb si franceza cel putin macar un pic acolowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba engleză, oricum se predă la școala și nu mai trebuie să o inveți din alte părți, și este cea mai folosită.

| xoBridgetXO a răspuns:

Italiana sau spaniolawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori ce in afara de franceza pentru ca este foarte foarte grea