| Annamaria_6326 a întrebat:

Buna,as dori sa știu care este părerea voastră despre limba spaniola și italiana, care vi se pare mai ușoara și care se invata mai repede?

9 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Spaniola,parerea mea...

| Lynna a răspuns:

Buna. Spaniola este foarte usoara. Eu am invatat uitandu-ma la telenovele ( stiu ca pare ciudat). Chiar sunt in stare sa port o discutie. Chiar mi-ar fi placut sa o studiez la scoala. italiana mi se pare putin mai grea decat spaniola.

| marius577 a răspuns:

Spaniola e poti invata de la telenovele, insa italiana seamana mult cu romana, si dupa parerea mea e mai usoara de invata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spaniola mi se pare mai usoara, inteleg unele propozitii in spaniola, asta de la telenovelele la care ma uitam cand eram miclaughing

| 21Ratio a răspuns:

Italiana este cea mai apropiata de romana.

| Al3xandru14 a răspuns:

Limba spaniola se invata mai usor, cuvintele sunt usor de pronuntat si la nivel mondial spaniola te ajuta mult mai mult pentru ca este vorbita in mai multe tari. Italiana este mai rigida cu niste cuvinte mai grele.

| Richard_Andrew_1997 a răspuns:

Lb.Italiana se invata foarte repede si usor.
Are multe cuvinte asemanatoare cu cele din romana. desi pare grea nu este asa in cel putin o luna inveti lucrurile de baza crede-ma

| wadsman a răspuns:

Limba italiana e mai usoara deoarece face parte din familia limbilor romanice de acolo face parte si limba română

| teut99 a răspuns:

Ambele limbi sunt din aceeasi categorie ( limbi latine ), dar lb italiana este mai apropiata decat lb spaniola. Crede-ma pe cuvant