| Diiana232997 a întrebat:

Sunt in clasa a 12a si inca nu stiu la ce facultate sa ma inscriu, mi-as dori sa devin translator sau stewardesa. As vrea sa aleg pentru facultate engleza si inca o limba dar nu stiu care. Care limba se cere in acest moment in Europa? La germana nu am sanse pentru ca sunt deja care o invata din liceu si franceza nu vreau eu. Chineza, olandeza, spaniola?

1 răspuns:
| Cloudless a răspuns:

Limbi de circulatie internationala. As putea specifica franceza si spaniola pe langa engleza, si da, ar merge si o limba asiatica. La facultate bazeazate si pe franceza pe langa engleza. Te obisnuiesti usor cu ea.