| AvalohAlyn a întrebat:

Exista maxi taxi pe litoral ca sa mergi intre statiuni? Cat costa biletul si care-i traseul? Trenulet mai exista? Cat costa biletul?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Intre ce statiuni doresti? Sunt microbuze, asa le numim noi, care au urmatorul traseu: Mangalia - Saturn - Venus - Cap Aurora- Jupiter - Neptun - Olimp si Retur. 4 lei de persoana costa.
De asemenea, sunt si microbuze care duc la Costinesti, Constanta, Eforie, Vama Veche, etc. Preturile variaza.
Si trenul este o solutie. Pleaca din Mangalia si opreste la Venus, apoi are la Neptun 2 statii parca, Costinesti, Eforie, pana la Constanta.
Daca ai nevoie de alte detalii, sunt disponibil.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Biletul e patru lei.

| Yurisa a răspuns:

Eu asa am mers intre eforie si Cta, cu maxi taxi. Era 5 lei parca

| mihai69 a răspuns:

Există o multitudine de linii maxi-taxi pe Litoral. Trenul e și el o variantă. Biletul (pe care nu cred c-o să-l prea vezi) costă câțiva lei 2...5 în funcție de distanță.
Trenuleț = „titicar" probabil. Ăla nu știu dacă o mai fi...

| CarmenCostin a răspuns (pentru AFR81):

Te rog frumos daca ma poti ajuta exista maxi taxi sau altceva trenulet etc. De la eforie nord la olimp? multumesc