| piupiu a întrebat:

Exista un mijloc de transport in comun de la aeroportul Otopeni la Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| marksof a răspuns:

Autobuzul 783 face legatura intre aeroport si Bucuresti (capatul la P-ta Unirii). Acesta circula L-V intre orele 5.30-23.00 (pana la 20.30 din 15 in 15 minute, dupa care din 30 in 30). Sambata, duminica si de sarbatorile legale intre 5.30-23.00 la interval de 30 de minute. Atentie, pentru autobuz trebuie luate cartele (din fata terminalului de curse interne) 5 RON/2 calatorii. Programul la ghiseu este (06.00- 21.00).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Autobuzul 783. Cartele magnetice gasesti in fata la terminalul Sosiri Internationale, respectiv Plecari Internationale

| delia_8014 a răspuns:

Nu mai exista din cite stiu eu; pe vremuri erau autobuze asigurate de tarom care faceau curse de la otopeni pina la agentia brezoianu; acum cred ca doar un taxi te poate salva; ar mai fi de aflat daca asa numitele curse pre-orasenesti Bucuresti - Otopeni nu au statie in apropiere de aeroport.

| marksof a răspuns:

Pai parca vazusem cu cateva saptamani in urma o inaugurare cu valva a unui tren din Buc.Nord pana la Otopeni!