| anonim_4396 a întrebat:

Heei! In ce orase este frig vara? Ma refer la o temperatura sub 20 de grade celsius.

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ma gandesc ca in zonele de munte pe undeva

| anamariarot a răspuns:

La Slănic Moldova e chiar răcoare. Dacă vrei distracție, nu cred că s-ar potrivi, însă pentru liniște e perfect.

Bula
| Bula a răspuns:

In orasele aflate in interiorul cercurilor polare, respectiv in cele aflate la peste 3000m atitudine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Doar spune un loc, din tara desigur.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

La noi in tara NU exista nici un oras unde niciodata nu creste temperatura peste 20 grade.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Atunci unde e mai frig?

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Zona ceea mai friguroasa este in interiorul Carpatilor de Est, zona orasului Gheorgheni, supranumit si "Polul de frig" al tarii. Iarna, in aceasta zona, temperaturile sub -30 grade sunt dese.

| Gerard9965 a răspuns:

La Balea Lac, Balea Cascada, nu sunt orase, dar sunt destinatii superbe cu temperaturi scazute. Brasov