| ashley26pink a întrebat:

Daca azi sunt 0 grade Celsius iar ieri a fost de doua ori mai frig, cate grade Celsius au fost ieri?

9 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Eri au fost -2 grade celsius fundita?

| ioana1704 a răspuns:

Cum ai apreciat ca e de 2 ori mai frig si nu de trei ori?

| SugarAndSpice a răspuns:

| Contrast a răspuns:

Depinde de zona laughing dar -2 e ok?

| Diavolulestefemeie a răspuns:

-2 Celsius

| DanielutzaJD a răspuns:

| Zapa12 a răspuns:

Am intalnit asta de nu stiu cate ori.Si nu e bine pusa problema.
E ca si cum ai compara gradele celsius cu matematica.
Matematic ar fi 0grade si maine, da nu ar avea cum pentru ca ar inseamna ca e aceeasi temperatura.
Dar nu varianta matematica e buna...
Pentru ca unitatea de masura e Kelvin, si alta se pune problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Transformam din grade C in grade F, facem impartirea cu 2 iar apoi transformam inapoi in grade C happy

| 9089 a răspuns:

Eri au fost -2 grade celsius fundita?