Întrebare recomandată | Alexus123456789 a întrebat:

Hei! Ce pot vizita in Vatra Dornei?

5 răspunsuri:
| Ronaldo_Ronaldo_1997 a răspuns:

Te dai pe tiroliana calaresti cai ponei faci gratar peisaj fain manastiri ai ce vedea bro pretul nu e asa scump deci am fost si m-am distrat o zi intreaga

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt chiar din zona.
CRED ca te referi la activitati.
In primul rand te bucuri de peisaj.Multi care au venit aici s-au indragostit pur si simplu de loc.
Daca le ai cu drumetiile pe munte poti face traselele montane - Rarau -Giumalau
Sau Ousorul.
Chiar in spatele garii este un centru unde poti obtine informatii.
Te poti da in trioliana, nu sunt tot timpul oameni dar poti suna sa te programezi.
In parc in apropierea partiei te poti plimba cu caii.
In cealata parte a orasului avem telescaun.
Asta vara pe raul Dorna am vazut barci, dar vad ca inca nu s-a dat drumul.
Ca obiective turistice sunt cele doua muzee.
In imprejurimi avem manastirile din Bucovina, Pasul Tihuta, Parcul National Calimani, Cheile Zugrenilor.
Distantele de la oras nu sunt mai mari de 20 -30 km.Cu exceptia manastirilor.
Bani si timp sa ai ca activitati se gasesc.
Sunt in o gramada de pensiuni, dar ma gandesc ca ai cazarea asigurata.

| DroIja a răspuns:

Vatra.
...dornei

| AlexandraSimion a răspuns:

Bună Alexus. Zona oferă trasee montane, sporturi de iarna și stațiuni balneare. Pentru mai multe informații poți accesa http://undesamerg.com/viziteaza/Vatra-Dornei