| Unicorn12345 a întrebat:

Hei! In curând voi plecat in Anglia cu părinții mei si imi este teama ca nu ma voi adapta cu vremea si scoala. Engleza o vorbesc bine (nu perfect). Am mai citit niste intrebari pe TPU in care multe persoane spuneau ca nu s-au obisnuit, ca vremea e naspa si ca englezii sunt falşi. Daca s-a mutat cineva de curând in Anglia, aş vrea sa discut cu el, sau sa imi raspunda la aceste intrebari :
-cum a fost prima zi de scoala?
-in cat timp ati invatat limba?
-cum sunt englezii?
-ce materii se predau la scolile din Anglia?
-cum sunt profesorii?
-in cat timp V-ați obisnuit cu vremea?

Merci.

2 răspunsuri:
| Ciobanu_Denisia_2000 a răspuns:

Iti zic eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Englezii sunt prietenosi din cate stiu. limba o sa o inveti de necesitate, iar vremea, da ploua des. te vei obisnui plus sunt unele chestii care Romania nu ti le ofera