| Roxana_7492 a întrebat:

Hei.:* la vara vreau sa ma duc in Croatia sau Italia... Nu stiu care sa aleg care e mai frumoasa si de ce? ce as putea vizita in tara respectiva?

Răspuns Câştigător
| private09love a răspuns:

Buna!

Eu am fost si in Italia si in Croatia. In Croatia in locul unde am fost eu nu exista plaja erau doar stanci iar apa era foarte curata si albastra si am vazut si pestisori colorati dar in Croatia nu prea am vizitat. Italia a fost foarte frumoasa am fost si in Venetia, poti vizita Venetia, turnu din Pisa, Verona. In Verona poti sa mergi la balconu Julietei si in Italia poti manca pizza ca doar ii la ea acasa. Daca ar fi sa aleg inca odata asi alege Italia :X

4 răspunsuri:
| xGyAx a răspuns:

Multe...Si eu as vrea sa merg in Venetia dar parintii nu prea vreau...deci nu stiu ce sa alegi

| analovemaria a răspuns:

Eu zic Croatia am fost acolo si e prea tare acolo tranvaiele arata ca metrou stai sa iti dau un sait sa vezi ce tare e http://www.besttourism.ro/ghid-europa-croatia.html sper sa iti placa
Funda plis

| abcdefg_8927 a răspuns:

Italia

| Alisamon a răspuns:

Croatia - pentru concediu relaxant. Este o tara superba cu multe de vizitat. Am stat 7 zile in concediu si nu imi venea sa mai plec: soare, apa, excursii cu corabia pe insule, plaje pustii langa paduri de conifere, iar parcul natural de la Plivitka trebuie neaparat vizitat:
http://www.youtube.com/......p?/results
Daca vrei a mergi pentru mare si exotic e mai bine in Croatia pentru ca tarile impart aceeai mare, dar curentii de apa curata litoralul croat si depune mizerii/alge etc pe cel italian.