| Oantaaaa a întrebat:

Am nevoie de sfaturi laughing
In 25 iunie, plec in Bologna(Italia) cu Wizz Air. Am mai fost si anul trecut. Doar ca acum am 18 ani, iar ai mei ma trimit cu fratele meu mai mic SINGURI. Mergem la soramea mai mare happy anul trecut aveam 17, si aveam nevoie de un adult. Era mai simplu, doar ma plimbam dupa mama mea prin aeroport, si la bagaje, si gata laughing doar problema e ca, acum nu mai stiu nimic din ce am facut laughing nu stiu unde merg sa ma uit pe ecranele alea, unde dau bagajul, nimic nu mai stiu laughing precizez ca plec din Aeroportul International Avram Iancu din Cluj Napoca. Ajutati-ma va rog ce trebuie sa fac de cum am intrat pe usile aeroportului!

Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna, dupa ce iti faci check-inul (pe care il poti face si online) mergi si lasi bagajul de cala, apoi ai o verificare unde trebuie sa pui in tavita metalele(fara cele pretioase:aur, argint, platina), telefon, buletin, lichide si produse inflamabile, apoi te uiti la ce nr portii la careeste imbarcarea catre avionul cu care urmeaza sa mergi, iar ultima data mai ai o verificare(cea la care trebuie sa arunci lichidele)-mi se pare ca ai voie cu max 10 fiecare avand 100 ml, apoi mai ai controlul acela la care dai doar buletinul sa verifice identitatea si gata. Zbor lin!
Sper ca te am ajutat si n am omis jiciun pas! Funda?happy

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu stii de ce te duci? Poate te ratacesti, nici limba nu o stii, spune i sorei tale sa te astepte la aeroport in Italia cand ajungi, sa te ajute nu?

| CuriousStuff a răspuns:

Te descurci, esti baiat mare. Si eu am calatorit prima data cu avionul la 18 ani singur si nu am murit, daca stii putina engleza nu o sa te pierzi, doar sa nu-l pierzi pe frate-tu.
Iti faci check-inul sau il faci online de acasa, lasi bagajul mare, treci de security unde te verifica si unde trebuie sa-ti lasi tot ce ai metal, te uiti pe ecrane cand apare numarul zborului tau si vezi la ce poarta e avionul, te duci la poarta, mai verifici odata sa scrie si acolo numarul zborului tau si destinatia si pe urma te iei dupa oameni, la coborare tot asa, dupa turma...

| Oantaaaa explică (pentru CuriousStuff):

Sunt fata

| CuriousStuff a răspuns (pentru Oantaaaa):

Nu reiese de nicaieri, scuze oricum. Fata mare* happy