| Panteraa a întrebat:

La wizz dacă ai bagaj de mana poate fi și troler dacă se încadrează în dimensiuni? Am auzit caz când s-a considerat bagaj de cală pentru că avea roți deși avea dimensiunile ca și pentru bagajul de mână, dar nu știu la ce companie.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ultima data când am mers a fost in ianuarie al acestui an și am avut troler pe care l-am avut cu mine. Oricum s-au facut foarte multe schimbări la Wizzair, întreabă și pe grup de Facebook poate găsești pe cineva care a zburat mai recent.

| Bizon95 a răspuns:

Google ffs, google, google, GOOGLE
https://www.google.com/search?q=wizz+air+luggage
primul link
https://wizzair.com/......on/baggage
capacitati, dimensiuni, greutati, ROLE

| Antopuff a răspuns:

Daca ai priority se accepta troler, daca ai bilet normal trebuie neaparat rucsac altfel te pune sa platesti.

| mihai69 a răspuns:

Http://wizzair.com/......ie/bagajul
Nu scrie nicăieri că NU ar fi voie cu troller, iar când se vorbește despre Wizz priority (sau similare), se spune despre un troller... SUPLIMENTAR. Eu prin asta înțeleg un al doilea troller, că altfel ar fi trebuit să spună clar: „un rucsac/geantă/etc. ȘI un troller".