| NicoletaNiko14 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cati bani imi trebuie sa merg cu avionul in Anglia si cam catii bani imi trebuie de buzunar.Dar daca merg cu masina sau cu autocarul.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti rezervi din timp un bilet dus intors la Wizz air spre exemplu te ajunge cam 200-250euro de persoana.

Cu masina e rentabil doar daca sunteti macar 4 persoane, dar e un drum lung si obositor, benzina e scumpa la care se aduga o groaza de taxe. Cu autocarul nu am idee, probabil mai ieftin decat cu avionul.

Anglia e o tara f f scump. Un bilet liber pe o zi pe miloacele de transport costa cam 9lire adica vreo 50ron si repet doar pe o zi. Daca stai o saptamana dai vreo 300-400 ron doar pe transportul in comun. Sa nu mai zici daca vrei sa vizitezi te ajunge cam 20lire o intrare la muzeu / obiectiv turistic. Daca vrei sa vezi macar 5 obiective se mai duc vreo 500 ron.

Eu aproximez ca ai nevoie de vreo 1500-2000 ron pentru o vacanta de 7 zile acolo

1 răspuns:
| ZEU93 a răspuns:

Daca rezervi biletele la avion din timp poate sa te coste foarte putin... E logic ca, cu autocarul te va costa mai putin dar n-o sa poti sa dormi si o sa te chinui. Sfatul meu e sa rezervi un zbor de pe acum pentru ca o sa prinzi preturi foarte bune!