| DeeaDede1010 a întrebat:

Vreau sa merg cu masina in vacanta si vreau sa stiu ce trebuie sa am la mine in caz de se strica, ce mancare sa-mi iau pentru 5 persoane si cati bani trebuie sa am la mine. Ofer funda!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Misto intrebare... si ce ai vrea sa iti raspundem la ea?
nu stim ce masina ai si ce ar putea sa se strice
nu stim unde te duci si cat stai
nu stim unde te cazezi si unde vrei sa mananci
nu stim cat si pe ce vrei sa cheltui

trebuie sa ghicim sau sa iti dam niste sfaturi asa la intamplare, doar ca sa nu tacem?

| eudoareuu a răspuns:

Http://www.reduceri.co/ghid-calatorie-masina-1117/

In afara de cateva sandvisuri, ia si fructe si legume. Evita dulciurile, pentru ca ii vor face pe copii (daca ai) sa devina agitati - poti sa iei si pop-corn.

Si despre bani depinde unde pleci...
Pastreaza banii pe doua carduri (Visa si Mastercard) si o parte cash (un minim de 200 de euro, daca pleci in Europa). O borseta speciala pentru bani este ideala (pe care sa o tii ascunsa sub imbracaminte!). Pune cardurile si banii in buzunare/genti diferite