| anonim_4396 a întrebat:

Heiii! Voi v-ati mai duce in vacanta in Istanbul in vara (mai exact iunie), avand in vedere ce se intampla acum (cu cutremurul), credeti ca ati fi in siguranta? V-ar mai trage inima sa plecati? Este un oras pe care imi doresc mult sa-l vad! Credeti ca e o energie negativa? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate pana atunci se mai reglementeze lucurile.Dar nu cred ca o sa ai o vacanta tocmai ok când cei de acolo se vor chinui sa își reridice casele, vor mai aduna încă moloz etc.

| Holiday a răspuns (pentru Freya1):

Cutremurele de zilele trecute nu au afectat deloc Istanbulul. Zona afectata e la 1000km de Istanbul.

| Holiday a răspuns:

Mergi linistit. Istanbulul e in zona seismica, dar alta fata de Gaziantep. In `99 a fost si acolo un cutremur care a ucis circa 18.000 de persoane, dar asta nu inseamna ca nu mai merge lumea.

"Credeti ca e o energie negativa?"

Ce e tampenia asta?!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cutremurul a trecut ce sa se mai întâmplă la vară? Plus Istanbul e in cu totul alta zona.