| chocolateo a întrebat:

dupa parerea voastra,a elevilor, vi se pare normal ca primim vacanta de vara in data de 22 iunie? ma intreb de ce o primim atat de tarziu avand in vedere ca in alte tari o primesc pe la inceputul lunii iunie.Iar vacanta de iarna a fost 2 sapt in loc de 3.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai da, pentru ca in alte tari pe 1 septembrie se si duc la scoala.
E aiurea, sincer, mai bine asa, sa-ti dea un pic de timp sa te obisnuiesti in septembrie cu gandul ca incepe scoala. Si daca stai sa te gandesti, cam ai in septembrie diferenta aia.
Au nevoie de timp sa predea toate informatiile alea inutile. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce mai este normal in tara asta, si de fapt in toata lumea, nu vezi cate schimbari se modifica, ce OUG dau astia peste noapte, si ce legi creeaza in beneficiul lor, in niciun caz al elevilor, va ingreuneaza situatia mai rau decat in alti ani, examene peste examene, termene de indeplinire a diferitelor sarcini, va indoapa cu carti, si teme, exercitii de vacanta, de zici ca sunteti un Einstein in devenire, numai la noi prostia asta din scoli, atatea lectii, carti, caiete, ii vezi pe copii obositi, fara rasuflare, cei care invata, invata sincer, iar altii mediocri se lupta sa treaca clasa cum s-ar spune.
Astea sunt legile din aceasta tara, ce crezi ca se intampla, schimbari peste schimbari, totul in defavoarea voastra sincer.