| Alexyne a întrebat:

Hello, pe 28 iulie as vrea sa plec in Italia, am gasit bilet de avion la pret foarte mic, dar cand ajung acolo cum nu mai am cetatenie o sa ma blocheze in carantina? Si daca da, cat timp?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie... o sa afli atunci se pot modifica o groaza de lucruri in 2 luni

| FreddieM a răspuns:

Cum adica,, nu mai ai cetatenie?". Ti-a expirat?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum sa nu "mai" ai cetatenie? Cetatenia nu expira, sau ceva.

| Alexyne explică (pentru FreddieM):

Nu dar de aproape 10 ani m-am intors in Romania deci din moment ce nu mai locuiesc acolo nu mai am.

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexyne):

Ai cetatenia pana mori. Daca ai avut.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Alexyne):

Cetatenia nu expira, probabil nici nu ai avut