| Alecsa90 a întrebat:

Hello TPU, in curand voi calatori cu avionul doar ca am o problema! Am doar bagaj de mana, si stiu ca am nevoie de o punga resigilabila pentru cosmetice, lichide...etc! Intrebarea mea e: acea punga o primesc la aeroport? (daca da, de unde?)
Multu! happy

Răspuns Câştigător
| DieBitch a răspuns:

Pai sunt la magazinele pentru cosmetice
.
Si pana la urma si in aeroport la sigilat, daca e iti da ei o punga speciala!big grin

4 răspunsuri:
| BlaaBlaa a răspuns:

Daca te controleaza si tu ai cosmetice intr-o punga pe care ai cumparat-o tu, si gaseste un obiect care nu ai voie sa-l duci pe avion, iti scoate obiectele din punga ta si iti baga ei obiectele intr-o alta punga. Asta am patit mama la aeroport, avea balsam de par intr-o punga cumparata de ea, si i-a stors balsamul de par intr-un tomberon si i-a luat si fixativul, si i-a mutat cosmeticele intr-o punga data de ei. happy

| valentino52 a răspuns:

Eu punga aia am primit-o inainte sa plec cand am primit si formularele de check-in online fiind companie low cost... probabil la o companie normala iti dau punga atunci cand faci check-in la aeroport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge si o punga normala, transparenta, dintr-un plastic mai rezistent. Eu am folosit una de la Cellgros, no problem!
Ah, si vezi sa n-aiba nici un reipient de cosmetice/lichide mai mult de 100 ml, ca nu e permis.

| Stancu_Dan_1977 a răspuns:

La filtrele de control de securitate dupa ce treci pe la check-in sa lasi bagajul de cala si sa iei cartea de imbarcare