| Biancasata a întrebat:

Buna, urmează sa plec cu avionul și doar bagaj de mâna, întrebarea mea e ca pentru medicamente și cosmetice îmi trebuie doar o singura punga din aceea transparentă sau nu are nimic dacă am 3 am nevoie pentru medicamente.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Le pui in cate pungi vrei tu. Doar sa nu exagerezi cu cosmeticele lichide sa treaca de 1L

| dragodana a răspuns:

Salut!
Vad ca nu ai inteles de la suntserios.
Medicamentele nu trebuiesc puse in pungute transparente, dar nici sa iei toata farmacia.Pentru unele va trebui sa prezinti reteta(cred ca antibiotice si antidepresive).
Pt ce este lichid(medicamente, parfum, creme)-trebuiesc puse in pungute transparente(punguta ziplock=cu sina), DAR...recipientele nu trebuie sa depaseasca 100 ml, si toate adunate sa nu depaseasca 1 litru.

| Biancasata explică:

Adică trebuie toate intr-o singura punga?