| CârnăciorIubeșteImprimantă a întrebat:

Hello TPU! Sunt pasionata de piramide, zei egipteni, faraoni, etc. Ce imi puteti spune interesant? Eu stiu destule dar, vreau chestii inedite, link-uri cu pareri ale egiptologilor care au fost la fata locului. Daca stiti ceva interesant, astept. Dau funda pentru cel mai interesant raspuns!

Răspuns Câştigător
| pasar3 a răspuns:

Iti recomand seria The Pyramid Code.Este un documentar format din 5 episoade, realizat pe baza mai multor ceretetari facute in Egipt.
http://www.pyramidcode.com/Episodes.html

4 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Daca vrei sa afli cat mai multe despre egipt, cauta cartea egiptul secret. Nu retin autorul; un nume englez sau american Paul... Apoi de acelasi autor cauta india secreta. N-o sa-ti para rau! daca gasesc autorul revin

| ioana1704 a răspuns:

Egiptul secret - paul brunton

Răspuns utilizator avertizat