| xbox360 a întrebat:

Help! Peste cateva zile nu mai am unde sa stau si acum caut garsoniera de inchiriat in Bucuresti, sectorul 3. Stie cineva la pretul de maxim 600-650 lei/luna, dar sa fie direct direct prin proprietar ca nu pot sa platesc comision? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu prea, ai șanse prin Rahova, Berceni, zone mai mărginașe și garsoniere confort 3-4, dar in sectorul 3 cam greu...
Majoritatea caută sa scoată bani nu sa facă o fapta buna.
Dacă vrei ceva provizoriu chiar și pentru un an orienteaza-te către cămine private sau de stat, sunt multe și cu prețuri gen 150-200 lei. Sau sa închiriezi o camera intr-un apartament care e puțin peste 100 de euro doar chiria. Găsești și camere la curte in sectorul 3 care sunt accesibile.
Sunt mai multe grupuri pe Facebook cu astfel de anunțuri, sigur găsești ceva dacă nu ești pretentios...

| metehne a răspuns:

Cele mai ieftine garsoniere sunt în jur de 170 euro. Sau dacă sunt mai ieftine, sunt într-o stare deplorabilă sau e ceva dubios la mijloc ca: plătești puțin la chirie, dar te rupe la întreținere.
Caută colegă de garsonieră sau caută anunțuri unde se închiriează o singură cameră. Ai putea încerca și căminele (nu de stat). Găsisem la un moment dat un cămin privat prin zona tei (parcă), arăta foarte bine, era spațios și nici nu dădeai foarte mult.

Succes la căutat!