| ReneesmeCullen a întrebat:

Hey, am o intrebare mai complicata. Vreau sa merg cu mama mea in Italia si am ales un traseu, intr-un fel. Vrem sa mergem la Venetia- Florenta-Perugia-Roma-Napoli. Avem rude in Perugia si Roma deci cazarea nu e tocmai o problema. Ma intereseaza cum ajung cel mai ieftin in Venetia ( din Oradea) si ce mijloace de transport pot folosi in Italia intre orase. M-ar interesa, de asemenea, si cum e cel mai convenabil sa te intorci din Italia in Romania. Daca stiti si locuri ieftine de cazare in Venetia(continentala) Florenta sau Napoli ar fi minunat.

Răspuns Câştigător
| Anicai_Ciprian_Ionut_1981 a răspuns:

Bunà ziua, mergi cu o firmà de transporturi care face romània -Italia oradea -venezia ajungi in maxim 12 ore, de acolo este sàgeata rosie zisà freccia rossa care merge venezia-firenze-roma..pt perugia trebuie sà schimbi la firenze si iei un regional cum ar fi la noi personal dar merge mult mai repede ca in romània...ruta esta firenze-torontola -perugia iar de la perugia este tren spre roma cazàrile la hoteluri m-ai ales in venezia s-au firenze sunt scumpe, sunt zone de turism foarte importante de aceea atentie la preturi...eu stau pe làngà perugia aicea sunt mai putin scumpe cazàrile.de la roma pentru. napoli tot cu trenul e m-ai bine sà mergi, sà te intorci vino cu avionul, pànà la cluj, ciao excursie plàcutà pregàtesteti bani in Italia e scump tare

5 răspunsuri:
| Ana_Roox_1997 a răspuns:

Char nu stiu, dar potii merge cu avionul trebuia sa iti ei bilet din mai :*

| HeLp222 a răspuns:

Cu ce pleci din Romania? Cu masina sau autocarul?

| ReneesmeCullen explică (pentru HeLp222):

Pai asta incercam sa hotaram... care ar fi cel mai potrivit mijloc de transport.

| Zoey112 a răspuns:

Fain si eu am facut acelasi lucru anul trecut dar nu stiu sa iti zic acum

| HeLp222 a răspuns (pentru ReneesmeCullen):

Cu masina e mai usor, zic eu. o luati pe la unguri si costa si mai putin