| Casian76 a întrebat:

Vreau și eu sugestii de atracții turistice unde sa merg cu iubita mea în luna decembrie pentru 1-2 zile (deci locuri unde sa poti pleca dimineața și sa te întorci seara ori cu cazare de o noapte). Mergem sa călătorim iar ea sa facă poze frumoase.
Stam în București amândoi. Nu vrem sa mergem fix de Crăciun vrem înainte sau după.

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Iar eu vreau sa merg in Bucuresti sa fac poze frumoase! happy Aveti niste parcuri de invidiat. Bun, le-ati epuizat (credeti voi). Atunci, sa vedem. Targu Secuiesc? Vreau si eu, pentru ca am vazut pe Maps niste cladiri vechi frumoase. Ramnicu Valcea? Valea Oltului are peisaje superbe. In Fagaras nu merita decat cetatea. Dar va ia o zi intreaga si poate face destule poze. Mai ales ca este inconjurata de un sant plin cu apa. Sunt locuri destule.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va fii inchis peste tot din cauza pandemiei, deci nu-i cazul sa va faceti planuri si nici sa cheltuiti pe rezervari.
Anul asta este mai sanatos sa stati acasa!

| mihai69 a răspuns:

Câmpulung Muscel. Și împrejurimile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe la Brasov.

| zilog a răspuns:

La chișinău in republica moldova

| Vântulalb a răspuns:

Nu mai este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brașov, Cluj, Predeal.

| Casian76 explică:

O sa fie închis din cauza pandemiei am auzit.

| loculdelageam a răspuns:

Valea Doftanei este o opțiune foarte bună pentru o escapadă de o zi, căci ajungi în 1 oră și jumătate din București: https://loculdelageam.ro/barajul-paltinu-natura-aproape-bucuresti/
Ar mai fi stațiunile de pe Valea Prahovei (Sinaia, Bușteni) sau chiar Brașov, la Râșnov și la Făgăraș iarăși se ajunge destul de repede, Târgoviște unde se poate vizita Curtea Domnească, Buzău, Craiova, Târgu Jiu... sunt o mulțime de opțiuni happy

Dacă vă tentează să mergeți cu trenul, aveți aici mai multe idei: https://loculdelageam.ro/......bucuresti/

| alecsandrumax a răspuns:

Iti recomand cateva cazari inedite din Romania https://iturist.ro/tara/cazari-unice/