| Steffe a întrebat:

Hey! As vrea sa merg in concediu cu familia in turul Romaniei. Ce imi recomandati de vizitat? Ce obiective turistice? Inafara de Maramures, am fost acolo de vreo 4 ori. Cine da cele mai bune idei,

Răspuns Câştigător
| Quiss a răspuns:

Oho, turul Romaniei, suna fain... Sunt o groaza de lucruri de vizitat.
Manastirile din Moldova [Putna, Suceava, Sucevita, Voronet]
Cheile Bicazului
Iasi
Cetatea Neamtului
Muntii Retezat
Castelul Peles, Castelul Bran
Judetul Vrancea, mai exact zona Lepsa, e super faina
Alba-Iulia, Sibiu, Sighisoara, Brasov, Baia-Mare, Cluj, Arad, Timisoara [toate orasele astea sunt pline de chestii de vizitat si multe locuri faine; iar la Brasov e Parcul Aventura si Paradisul Acvatic]
Pesterile din Muntii Apuseni
Cazanele Dunarii, Delta Dunarii
Cetatea Poienari
Muntii Bucegi, Cruce-Babele-Omu-Jepii
Valea Prahovei, Valea Teleajenului
Slanic - salina si lacul de sare
Baile Felix, Herculane, Tusnad
Mausoleul de la Marasesti
Vatra Dornei

6 răspunsuri:
| Carlene a răspuns:

In Moldova este foare frumos!
Poti vizita foarte multe manastiri si locuri pitoresti!
Daca te incanta ideea iti pot da mai multe detalii!
Trimite-mi mesaj pe privat!

Te pup!

| alexa_3808 a răspuns:

Ai putea sa te duci la sarmizegetusa, la baile felix, la sighisoara(mai ales)

| soryna95 a răspuns:

Poi hai sa iti spun traseul meutongue eu sunt din db si acum vreo 3 ani am plecat in turul rom cu fam, am mers pe transfagarasan dupa am dat prin cluj ( f frum) am oprit prin alba iulia (prin centru e fff frum, tot acolo e mormantul sau ceva de gen al lui horea, closca si crisana), dupa aceea am plecat la oradea(am stat vreo doua zile la piscina, la bai termale. Dupa am plecat spre Pestera Ursilor in bihor, am fost la borsa(maramures) fff frum(am vizitat cascada cailor) dupa am fost in moldova, am vizitat ff multe manastiri ( f frum) dupa aceea ne-am dus la sighisoara ( prin centru.) si prin brasov la fel am urcat pe tampa si prin centru iar dupa am fost la piscina la paradisul acvatic... fff frum...

dupa ce stabilesty orasele poti sa te uiti si pe ''Pagini aurii '' ( ai acolo si harta si locuri de vizitat :X:X: )

fundita?

| BikerU a răspuns:

Pai sunt ceva

1. cheile bicazului
2.lacul rosu
3.bacau
4. Dunarea
eTc.

| shtephie a răspuns:

Yo anul trecut am mers timp de 2 saptamani prin Romania: din Bucuresti am mers catre Oradea la Baile Felix, apoi prin Maramures unde este superb si ca zona si ca oameni :X, apoi prin Moldova, unde am vizitat toate manadtirile :X superbe, apoi am coborat pe la Cheile Bicazului si dupa 2 saptamani am ajuns acasa :X Foarte frumoasa e Romania, dar nu stim s'o pretuim sad Oamenii din ea sunt rai!
Calatorie plaqta prin Romania, draga mea stefy :*

| alexa_3808 a răspuns:

Nu stiu sigur daca o sa iti placa dar daca vrei sa te duci pe dunare cu vaporasul poti pleca de la orsova