| Miley_5275 a întrebat:

Hey. Imi puteti spune care sunt avantajele si dezavantajele turismului in Romania?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantaje? rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor [poate peste cativa anibig grin...]

| Borgir a răspuns:

Avantaje nu prea sunt. Daca ar veni un turist din Anglia de ex ar spune ca este ok din punct de vedere financiar oricum probabil ca nu a descoperit Bulgaria.Parit negative multe de la mizerie pana la servicii si lista este lunga.Pana si frunza lui Udrea mi se pare de 2 lei.

| mikyaurash a răspuns:

Ar fi si avantaje...
avem foarte multe locuri de vizitat si nu peste tot preturile practicate sunt mari
hai sa-ti dau un exemplu: delta dunarii, cazarea 100 lei/noapte, poti merge la pescuit, sa te plimbi cu barca sa vezi cat de superba e zona, daca te plictisesti totusi, poti vizita cetatile din apropiere.
lacul razim, ai acces din satul lunca, comuna jurilovca, cam 70 km de tulcea sau constanta, daca nu ai permis pentru barca, gasesti pe cineva din zona sa te scoata la plimbare.
cei care spun ca nu ai ce vizita in Romania, nu-si cunosc tara
vorbesc doar din auzite, de la prietenii care au mers la munte sau la mare. nu trebuie sa mergi intr-un loc unde au mers altii, uita-te pe harta si stabileste-ti o destinatie...
daca vrei alte detalii despre frumusetile tarii, ma gasesti la id-ul miky_aurash