| MuCi a întrebat:

funda big grin. care sunt criteriile ce diferentiaza un hotel de 2 stele si unul incadrat la o stea? daca se poate sa fie cu exemple va rog puppy dog eyes. multimesc >big grin

Răspuns Câştigător
| justme9 a răspuns:

Cu cat nivelul de clasificare a unui hotel e mai mare cu atat dotarile din camera sau pachetul turistic oferit are mai multe facilitaiti.Majoritatea hotelurilor de 1-2 stele sunt destinate studentilor sau elevilor in principiu celor care au un buget redus.Din ce imi aduc aminte din clasa a 9 a nu sunt diferente mari intre cele doua tipuri de clasificare doar ca la hotelul de 2 ** conditiile din camera sunt mai bune, dotate cu tv, telefon, net si baie proprie pe cand la hotelul de 1 stea poti avea toaleta si chiuveta in fiecare camera, dusurile fiind la comun gen cabanele de la munte atunci cand faci excursii cu scoala si stati mai multe persoane in camera.

5 răspunsuri:
| Alphabeat a răspuns (pentru justme9):

Nu este adevarat. La hotelul de 2 stele nu ai deloc televizor si nici baie in camera. In schimb, e adevarat ce ai spus despre nivelul de clasificare!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Confort

| justme9 a răspuns (pentru Alphabeat):

Mersii de funda

| Alphabeat a răspuns (pentru justme9):

Nu eu ti-am dat funda laughing

| Clau80 a răspuns:

Hotelurile de o stea sunt de dimensiuni mici si pot fi operate chiar de catre proprietarul lor impreuna cu o serie de angajati.

Hotelurile de doua stele opereaza de regula in cadrul unor resorturi turistice mai mari si sunt destinate in primul rand turistilor sau oaspetilor care calatoresc intr-un buget prestabilit si care nu doresc servicii de lux.

Hotelurile de 3 stele sunt deja hotelurile cu pretentii, destinate in primul rand oamenilor de afaceri si turistilor care isi permit un standard de viata ceva mai ridicat decat media.

http://cazare-brasov-pensiune.com