| HarukaAnase a întrebat:

in ce clasa a trenului se gasesc camerele acelea in care sunt canapele? Ca un fel de mini-vagon?

Răspuns Câştigător
| ClassicalNote a răspuns:

Cred ca te referi la compartimente. Eu am calatoit cu TransFeroviar si erau compartimente. Si in trenul personal (nu stiu cum le spune mai nou : Regio cred), la clasa a doua am intalnit. Si in InterRegio am vazut dar nu de fiecare data: am intalnit pe ruta Galati-Roman, dar nu si Galati-Iasi. Cred ca depinde si de lungimea cursei si de numarul de pasageri. happy

2 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Trenul regional!

| Teardrop a răspuns:

Ăhm...trenul are două clase...

Nu ştiu, te referi la compartimente?