| selina_6577 a întrebat:

Ce inseamna daca ma visez ca merg intr-un tren aglomerat, ma opresc in statii, ma dau jos pentru a lua aer, de asemenea e multa lume, apoi trenul se pune in miscare si eu abia daca mai reusesc sa-l prind din cauza ca trece un marfar pe linia din fata trenului din care coborasem.stiu ca e un pic intortochiat.nu stiu cum am ajuns eu pe peronul altei linii si trece marfarul. e un vis.si eram foarte agitata.am reusit sa prind pana la urma ultimul vagon si m-am trezit langa un om nespalat si neingrijit. un betiv dar care nu s-a luat de mine, motzaia acolo pe o bancheta, apoi incercam sa o gasesc pe sora mea ca era si ea in tren si mi-era frica de bagaje ca s-au pierdut...nu pot sa zic ca ma interesez des de interpretarea viselor dar asta simt asa ca m-a marcat.

Răspuns Câştigător
| Ekkaterinna a răspuns:

- alergi dupa tren - trebuie sa recuperezi ce se mai poate, ai facut o greseala si incerci sa o repari; regreti ca ai ratat o sansa si insisti sa o poti recastiga; trebuie sa depui niste eforturi pentru a ti se oferi a doua sansa; nu poti accepta ca ai esuat;
- urci in tren in ultima clipa - prinzi o sansa pe neasteptate; ti se acorda o ultima sansa de a dovedi ce poti; profita imediat de ocazie, nu mai amana;
- tren asteapta in statie sau opreste in statie - esti intr -o perioada de tranzit a vietii tale, intre doua etape, intr -un punct de turnura, intr -o rascruce, gata sa pornesti pe o cale noua; este o perioada in care esti lasat sa -ti recapeti fortele inainte de un drum nou; perioada de respiro;
cobori din tren - esti pasiv, nu te implici in evenimentele in desfasurare, ai obosit, ai nevoie de detasare; perioada linistita a vietii tale; odihna, comoditate, neimplicare; lasi pe altii sa se agite in locul tau;

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te **** pe tine