| Dulceee a întrebat:

ma scuzati daca nu am ales categoria corecta....in fine, mama a primit o oferta sa mearga sa lucreze in Anglia si pentru ca biletele de avion sunt mai scumpe vrea sa mergem tot drumul cu autocarul -.- si voiam sa intreb care e diferenta adica ma refer in masura timpului? daca as merge cu autocarul mi-ar lua mai mult de o zi, doua? si de la aeroportul din Bucuresti cat mi-ar lua cu avionul sa merg pana in Anglia? chiar nu vreau sa dorm intr-un autocar -.-

Răspuns Câştigător
| Loker a răspuns:

Cu autoacrul iti ia cateva zile (2-3, 4 depinde cum e traficul si cum e la vama) si cu avionul 3 sau 4 ore.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu autocarul cam 2-3 zile, cu avionul 4 ore

| mihai69 a răspuns:

Cu autocarul e cam două zile jumate. Normal se doarme în moteluri. Singur cu avionul NU ai voie, dacă ești minor/ă, părinții trebuie să plătească un însoțitor să te ducă acolo.

| Dulceee explică:

Stiu si eu asta...

| MedRex a răspuns:

Cu autocarul durează de obicei între 2 și 3 zile.
Cu avionul e mai convenabil și de obicei de la o agenție de turism poți obține un preț mai bun pentru biletele de avion.

Părerea mea, vorbind din experiență personală e să mergi cu avionul. Pe autocar trebuie să suporți uneori nespălați ori țărănoi 3 zile încontinuu. Măcar pe avion doar 2-3 ore.