| Andreea123451999 a întrebat:

Îmi poate spune va rog și mie cineva cu ce pot ajunge din Tg Jiu la Poiana Brașov, adica dacă este cursa directa de tren sau autocar sau trebuie sa îl schimb în alt oraș?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Curse directe nu sunt, dar daca vrei sa gasesti un mijloc de transport auto direct, foloseste platforma blablacar.ro(conecteaza conducatorii auto cu pasagerii care merg in aceiasi directie).

| baru a răspuns:

Pana in Brasov ai cursa directa. din oras trebuie sa mergi cu autobuzul, in jur de max o ora!

| cristi202 a răspuns:

Din Tirgu Jiu ai tren fie prin Bucuresti, unde si schimbi trenul, fie prin Deva, unde, la fel, schimbi. Ca sa ai intreaga oferta de trenuri, acceseaza linkul: http://mersultrenurilorcfr.ro/....../rute.aspx
Ai acolo si pretul calatoriei.
Iar din Brasov pana in Poiana Brasov, din cate stiu, sunt doar vreo 10 km, si transportul e asigurat cu autobuze.

| Robert186 a răspuns:

Există cursa de tren directă.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Robert186):

Serios? Ne spui si noua ruta si ora?