| anonim_4396 a întrebat:

Imi recomandați, vă rog, ce as putea vizita în jurul Severinului? La maxim 150-200 km distanta. Mulțumesc frumos.

Răspuns Apreciat de Editori
| Pati2500c a răspuns:

Buna! Severinul are multe de aratat si este o zona foarte frumoasa. Acolo poti vizita : Piciorul podului lui Traian, Portile de fier, Parcul natural portile de fier, bustul lui decebal. Dealungul defileului poti face o plimbare cu barca. Mai este si pestera Ponicova. Cazanele Dunarii, acolo vreau sa ajung si eu pentru ca este foarte frumos. Complexul Egreta din Berzeasca, sunt niste casute construite pe Dunare unde poti si pescui, recomandate de asemenea sau pensiunea Ecaterina cu o piscina cu vedere la munti, poti da un search pe google sa le vezi, chiar merita

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Orșova, Eșelnița, Cheile Nerei, dubova, Herculane

| cristi202 a răspuns:

După cum ti s-au spus deja, Cazanele Dunării. O iei către Orșova, și de la Orșova către Moldova Noua, ai ce vedea. Defileul săpat de Dunăre în stâncă e fantastic. Eu am fost pe acolo în 1990, și am fost impresionat.