| biancaebar a întrebat:

In ce tari sau orase ati calatorit si ce v-a placut cel mai mult si ce nu?

7 răspunsuri:
| Razvan342 a răspuns:

Oradea,Aqua Park

| Vreausapot a răspuns:

Centrul Brasovului pot spune ca este o amintire de neuitatat.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca stii sa te uiti, oriunde poti vedea lucruri frumoase.
Daca cauti, orinde poti gasi si nod in papura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

New york m-a impresionat. E un oras deosebit daca il vizitezi cand trebuie.

Las Vegas de asemenea e altceva, nu realizezi daca e o capodoperă sau cel mai mare kitsch.

Din Europa cred ca Praga ramane favoritul meu desi imi place si Londra foarte mult.

Bratislava a fost o surpriza foarte placuta la fel si Cracovia.

Bruges cred ca e orasul cel mai romantic pe care l am vizitat. Are niste zine superbe.

Roma plina de istorie
Amsterdamul toamna cand nu e foarte aglomerat mi-a plăcut.

Parisul mi s-a parut murdar, Rotherham un oras industrial iar orasele de prin Germania foarte gri si plictisitoare. Murdara mi s-a parut si Budapesta.

| Adry05 a răspuns:

Am fost în târgu mureș și mi s-a părut printre cele mai nașpa și depresive orașe. Toți supărați și abătuți sau cu tot felul de probleme, oraș sărăcăcios, n-ai multe de văzut, ce e de văzut e meh, nu e nimic special, locuri puține de ieșit și din nou, foarte meh
Am văzut mai multe orașe din românia da n-am ceva să zic despre vreunu în special. Brașovu mi-a plăcut mult, dar deja se știe despre el ce e de știut.
Nici Timișoara nu mi se pare prea wow deși locuiesc aici, nu mi se pare că e un oraș unde ai prea multe de văzut, lipsesc spații verzi și chiar și centre comerciale la cât e de mare orașul și nici nu mi se pare că ar merita titlu de capitală europeană a culturii deși da, se fac destul de multe evenimente diversificate aici
mi-a plăcut în Grecia ospitalitatea oamenilor și faptul că au politica aia ca la restaurante când comanzi mâncare să-ți aducă fie apă și/sau desert
în Bulgaria mi-a plăcut mult câtă grijă au de litoralu lor. am fost în sunny beach și plaja era absolut impecabilă, o piatră sau o scoică nu vedeai, nici măcar în apă care era foarte limpede și curată. de gunoaie nu mai zic, nici nu mai e cazu. Și în nisipurile de aur și nessebar din ce am văzur în trecere aceeași situație cu plajele, foarte curate și bine întreținute

| Alexandrionelu a răspuns:

In Croația, orașul P[_]LA. Totul a fost super, nu înțeleg de ce nimeni nu sa bucurat când le-am dăruit magneți de frigider laughing

| anasimina a răspuns:

In Republica Dominicana unde m-au impresionat plajele cu nisip fin, apa calda si turzoaz a marii si resorturile de 5 stele cu all inclusive. Daca iti place soarele aici e de tine. Am scris toata experienta pe blog daca vrei mai multe detalii. https://beachingtravel.ro/republica-dominicana/