| MauroMania777 a întrebat:

Întrebare pentru cei care au călătorit cu autobuzul/autocarul din București in Grecia. Cat a durat in timp toată călătoria?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Depinde de locație, daca e până în Salonic in jur de 14-17 ore cu opriri cu tot se fac. Dacă e până în Atena mai baga alte 6-7 ore de mers.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Grecia e mare. Una e sa mergi la Thessaloniki alta la Athena

| mihai69 a răspuns:

Din București la Salonic, Atena sau cumva prin vreo insulă? că e foarte mare diferență!

| MauroMania777 explică (pentru mihai69):

Pe insula... Thassos, Halkidiki. Estimativ

| dannyel86 a răspuns:

Cauta cursele Romania-Grecia, cu mentionarea orasului de plecare si cel de destinatie. Sunt site-uri care dau intervalul estimativ in care se face calatoria.winking
Una e sa te opresti in nordul Greciei, si alta e sa ajungi in sudul statului elen. happy
Spre exemplu, daca imi amintesc bine, din Bacau pana in Monevasia (care e in sud) am facut aproximativ 28 de ore (cu escala in Bucuresti).
De asta am spus ca, intr-adevar, conteaza de unde pleci si unde vrei sa ajungi. big grin