| DianaaGabrielaa a întrebat:

La 14 ani ai nevoie de pasaport ca sa pleci in Belgia?

5 răspunsuri:
| LeCamionagiu a răspuns:

Daca ai buletin nu.

| Amegadaisuki a răspuns:

Nuu iti trebuie trebuie sa ai buletin insotitor si Aprobare de la pariti
PS:nu mai stiu cum se numeste de aia am zis aprobare big grin

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pasaportul nu este obligatoriu, daca ai carte de identitate.
Daca nu mergi cu parintii ai nevoie si de o declaratie notariala, prin care acestia isi dau acordul sa pleci in Belgia si indica un insotitor major. Daca pleci cu un parinte ai nevoie de declaratia celuilalt parinte.

| Ciobanu_Andrei_1998 a răspuns:

Ai nevoie de buletin si de procura.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Nu iti trebuie pasaport, buletin cineva care sa te insoteasca si acord de la mama si tata