| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca un adult are nevoie de pasaport pentru a ajunge cu avionul in Bruxelles, Belgia? Fundita :*

Răspuns Câştigător
| Moonlight123 a răspuns:

Nu ai nevoie de pasaport, Romania face parte din UE, la fel si Belgia. In tarile din UE poti calatori in orice tara doresti atat cu masina cat si cu avionul doar cu buletinul. Nu e neaparat nevoie de pasaport, doar daca vrei.

6 răspunsuri:
| MissDi a răspuns:

Da! Ai nevoie de pasaport! Doar daca esti copil nu iti trebuie pasaport.iti trebuie semnatura ambilor parinti.

| LucaTheodor a răspuns (pentru MissDi):

Buna! Persoanele care au varsta sub 14 ani si calatoresc in UE, au nevoie de pasaport. Persoanele care au varsta peste 14 ani si calatoresc in UE, au nevoie neaparat de carte de identitate (buletin) sau optional pasaport.

| rafyx27 a răspuns:

Da adultii ce au, nu sunt oameni? Normal, toata lumea are nevoie de pasaport ca sa mearga cu avionul oriunde.

| Moonlight123 a răspuns (pentru rafyx27):

Mai creste putin si mai invata. Nu este obligatoriu pasaportul.

| rafyx27 a răspuns (pentru Moonlight123):

Depinde poate de compania cu care mergi.Eu de fiecare data cand am fost, indiferent cu cine, la orice varsta, nu te lasa sa treci fara pasaport.

| Moonlight123 a răspuns (pentru rafyx27):

Imi pare rau sa te contrazic dar nu este deloc adevarat. Orice companie, pentru UE poti merge doar cu buletinul. Am cel putin 2 zboruri pe luna de cativa ani incoace cu foarte multe companii aeriene si niciodata nu mi s-a cerut pasaport ca sa pot pleca. Totusi, suntem in uniunea europeana