| Annelise a întrebat:

La bagajul de mana platit la Wizzair, dimensiunie acceptate sunt 56x45x25. La bagajul meu, inaltimea e 58 aproximativ. Sa risc? Daca nu, ar insemna sa dau dublu la pret, pentru acei cativa cm...

Răspuns Câştigător
| cosminmihail a răspuns:

Nu e o problema! Eu am avut un bagaj de mana mult mai mare si nu au zis nimeni nimic! Zbor placut iti doresc te-am pupat :*

6 răspunsuri:
| LivingLouder a răspuns:

Nu te taxeazza in plus

| ovidius a răspuns:

La wizz dimeniunile sun, oarecum aproximative.
Idioţii de la BlueAir aveau nişte grilaje fixe în care îndesau şi verificau bagajul. Dar pentru 2 cm în plus nu o să îţi facă scandal.
Cu toate acestea, atenţie la limita maxim admisă la bagaj.

| micutzafinetze a răspuns:

Depinde de noroc acum wizzair-ul nu este foarte strict

| SebiAlex a răspuns:

Parerea mea este ca daca toate dimensinile sunt perfecte, inclusiv limita de kilograme este Ok, cei de la Blue Air nu cred ca te-ar lasa dar cei de la Wizz sunt aproape sigur!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il iei mai mare nu e nicio problema.

| Biggiesan a răspuns:

Pentru liniștea ta, nu ar fi bine să riști, dar nu cred că e o problemă de dimensiune depășită cu 2 cm, să nu depășești kilogramele!