| FashionVictim93 a întrebat:

Buna TPU... cati mililitri imi permite wizzair-ul in bagajul de mana pentru cabina?. multumesc!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu companiile aeriene stabilesc asta. Sunt niste norme internationale care sunt aplicate pe toate aeropoartele lumii. Limita e de 100ml per recipient si nu mai mult de 1000ml in total

| mihai69 a răspuns:

1000 ml, deci cel mult zece recipiente a maximum 100 ml fiecare, puse toate într-o pungă de plastic transparent, resigilabilă, care se prezintă separat la controlul de securitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti pe site-ul lor informatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maxim 1000 ml

| georgeenglezu2016 a răspuns:

50 ml, si maxim 100 de ( militri ) dar trenuie puse intr-o pungulita au la aeroport unde faci control la bage poti lua de acolo