Întrebare recomandată | Alecsandri a întrebat:

La ca restaurant imi recomandati sa mananc in Busteni?

8 răspunsuri:
| criisz a răspuns:

Noi am mancat la Casa Rustic, e undeva in centru si chiar ne-a placut. Am auzit ca si cei de la Casa Magica au restaurant si se mananca bine, dar nu am reusit sa ajungem. La Bistro am mancat cea mai oribila pizza. Asa ca, ai grija ce alegi tongue

| Larisa1234567890 a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mananci la Casa Macica.e superwinking

| criisz a răspuns:

Si apropo de Casa Magica, daca nu stii unde sa te cazezi incearca la ei. Au un pachet super atractiv in care se incadreaza si masa

| GEEK a răspuns:

#. La casa; Magică.; x

| sonya a răspuns:

Buna,

Am cateva locatii pe Valea Prahovei unde mancarea este foarte gustoasa si pretul este acceptabil.

1. Casa Magica din Busteni. Ca sa ajungi la ea te duci pe strada Valea Alba (cea care duce la partie - este imediat dupa gara cand te duci spre Brasov) si de acolo ai sa vezi reclama lor si cum poti ajunge. Este foarte usor. Mancarea aici este gustoasa.

2. Casa Ancutei este tot in Busteni. Este inainte de magazinul lor cel mare, aproape de centru. Mancarea este foarte buna.

3. Restaurant Dragului (este cel de la Hotel Dragului) din Predeal. Este restaurant meu preferat de pe Valea Prahovei. Mancarea este foarte gustoasa, iar cei de acolo sunt extrem de amabili. Preturile sunt mai mult decat ok pentru serviciile oferite.

Pa.

| Monica_1290 a răspuns:

Casa Magica, e mancarea foarte buna acolo. happy

Răspuns utilizator avertizat
| PurceluAtomic a răspuns:

Eu iti recomand sa cobori spre Sinaia si sa mergi spre Cumpatu. E acolo un restaurant (ii zice ''La marmote'') care nu se compara cu nimic de pe Valea Prahovei.