| anonim_4396 a întrebat:

La cati ani are voie un copil sa stea in locul din fata a masinii?

Răspuns Câştigător
| iflirius a răspuns:

De la 12 aani in sus...dar eu am 10 si stau de cand lumea laughing

31 răspunsuri:
| Infernia a răspuns:

De la 18.

| мαddยtรรα a răspuns:

14 ani happy

Răspuns utilizator avertizat
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Eu stiu ca de la 12 ani.

| Foxie2 a răspuns:

Buna, la 12 aniwinking bye

| Andrei1094 a răspuns:

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din codul rutier:
Soferii care transporta copii care nu au implinit varsta de 12 ani pe locul din fata al masinii pot fi sanctionati cu 9 pana la 20 de puncte amenda. Cu aceleasi sume pot fi sanctionati si parintii care transporta copii cu varste de pana la 12 ani sau a caror inaltime nu depaseste 150 cm, fara a-i asigura pe acestia cu centuri de siguranta, adaptate greutatii si inaltimii lor.

| DrummerDreams a răspuns:

De la 12 anii! :*

| tesss a răspuns:

La 14 ani

| Ancuta7878 a răspuns:

De fapt de la 14. (tata e politist si l-am intrebat ) dapoi am 12 si stau in fata laughing

| Kira22 a răspuns:

De la 14 ani cand are bulentinul
PSbig grinegeaba are 14 ani daca nu are buletinul si il prinde politia.

| k3jo a răspuns:

De la 12 ani

| MegaMindus a răspuns:

De la 14 ani, dupa ce face buletinul ( cartea de indentitate )

| LaraDot a răspuns:

14 de cand are buletinul happy

| iSnoopy95 a răspuns:

De la 14 s-au 15 dar eu stau de la 13...

| Fragolita a răspuns:

De la 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa ce implineste 12 ani.

| natural a răspuns:

La 12 cred

| Kessux a răspuns:

De la 12 ani.

| metalheart a răspuns:

| alexandra543 a răspuns:

La 14 ani, atunci cand primesti buletinul...Parca asa era big grin

| CrisuIoana a răspuns:

Legal la 14 ani

| misteryo50 a răspuns:

Am intrebat un prieten (politist), ai voie de la 14 ani cand ai buletin

| Angelique a răspuns:

Ce 12 ani? doar la 14 ani idiotilor!

| Eka7Lyzza a răspuns:

DE LA 12 ANI POTI STA IN dreapta. In Anglia de la 14. Este o alta lege. In Romania de la 12 ani dar cu centura de siguranta.
Succes

| tybycool a răspuns:

Dupa 14 ani sau dupa ce are buletinbig grin

| dcamy99 a răspuns:

Cum de la 14? De la 12.

| mihnea173 a răspuns:

13 si ca sa nu risti stai de la 15

| Timofticiuc_Andra_1997 a răspuns:

Copilul are voie sa stea de la 12 ani in fata! avem dovadasad2) Conducatorilor de autovehicule le este interzis sa transporte copii cu varsta de pana la 12 ani pe scaunul din fata, chiar daca sunt tinuti in brate de persoane majore, in timpul deplasarii pe drumurile publice.

| Ciprian363636 a răspuns:

De la 12 ani.
Conducatorilor de autovehicule le este interzis sa transporte copii cu varsta de pana la 12 ani pe scaunul din fata, chiar daca sunt tinuti in brate de persoane majore, in timpul deplasarii pe drumurile publice.