| ALSI a întrebat:

La ce va ganditi prima data cand auziti cuvintele "orasul Iasi"?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

...La teiul lui Eminescu, la plimbari prin Copou...stii ca n-am fost niciodata?happy
In plus, cu foarte mare mandrie informez fiecare grec din Grecia asta in care ma invart de vreo 20 de ani, ca revolutia lor din 1821 de care sunt atat de mandri a inceput in Romania, la Iasi!
Mi-e drag ca-s romanca.happy

9 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Santier in lucru

| darrio2007 a răspuns:

Cine a fost in Iasi isi aminteste momentele placute traite acolo.Pentru cine nu a fost este doar un oras.Si atat.

| dodicuta a răspuns:

Manastiri

| silvipisicutza a răspuns:

Moldoveni enervanti. N-am nimic cu moldovenii dar nu sunt obisnuita cu ei si sincer ma cam irita.

| aditimus a răspuns:

Iasi -> Palatul culturii

| Dyana2012 a răspuns:

Cand aud cuvintele,, orasul Iasi'' imi amintesc de fostul prieten al prietenei mele!

| GeosBIOS a răspuns:

La branza de oi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parcul Copou, Palatul Culturii, Biblioteca universitara, Universitatea Al. I. Cuza, ooo... si multe-multe altele. La toate deodata. Frumos oras.

| Iunona a răspuns:

La socolalaughing.