| Patty03 a întrebat:

Mă poate ajuta cineva cu un program de vizitare al cetăţii Sighişoara?

Răspuns Câştigător
| Zaygon a răspuns:

Http://www.muzeusighisoara.ro

O sa sun un prieten care lucreaza la muzeu sa fiu mai exact. Doar muzeul, sala armelor si camera de tortura au program + Biserica din Deal(de aici nu am cum sa iti fac rost de program dar din cate stiu pana la ora 16).

Cetatea se poate vizita oricand, la orice ora. Cu masinile nu se urca in cetate.

| Patty03 explică (pentru Zaygon):

Mulţumesc frumos. Si accesul in turnul cizmarilor, croitorilor etc. este limitat?

| Zaygon a răspuns (pentru Patty03):

In afara de turnu fierarilor care e galerie de arta a artistilor locali si intrarea e gratuita, restul sunt in proprietate privata a unor oameni sau institutii.