| Ирина19 a întrebat:

Mai am un an de liceu si nu stiu ce facultate sa urmez, ma gindeam la fac de turism(ink nu stiu exact care anume)Prina urmare as vrea sa ma informez ce job ajungi sa practici si ce specializare am dupa ce termin facultatea data, cit de banoasa ii meseria asta? Am sa muncesc doar la hoteluri?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| afterlife a răspuns:

Nu, nu ai sa muncesti la hoteluri daca faci facultatea de turism, daca iti alegi categoria:turism si management te vei ocupa de firme de turism, dar te sfatuiesc sa nu-ti alegi aceasta facultate; am un prieten care a renuntat dupa un an.

| IsabelaBianca a răspuns:

Singurul raspuns pertinent care iti poate fi dat este sa faci facultatea care iti place, strict. Pentru ca nu mai exista siguranta locului de munca, nici a salariului decent asa ca cel putin faci ceea ce iti place pe viitor. happy