| anonim_4396 a întrebat:

Cum ajungi sa lucrezi pe un vas de croaziera? de ce pregatiri ai nevoie...sunt la liceu la profil turism si as vrea sa stiu dupa ce termin licel cum as putea sa lucrez pe un astfel de vapor, in croaziere... e nevoie de facultate? sau de niste cursuri? sau e mai avantajos pentru mine daca fac direct facultatea de tursim? sfaturi. orice mersi

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Ai un raspuns la care mai adaug ca trebuie sa stii ff bine o limba straina eventual 2si aspect placut plus ceva meserie pentru ca nu spui ce vrei sa faci pe vapor. osparat. etc etc. sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe vapor se cauta bucatarese, chelnerite, cameriste, persoane care sa faca program artistic, asta in afara de marinari ( care sunt oameni si cu studii superioare, ofiterii, dar si simpli muncitori).
Limba engleza e conditie pentru toata lumea si atat.Nu-ti trebuie facultate ca sa cureti wc-uri ori sa speli pe jos.

| andreeadeeathebest a răspuns:

Facultatea turno-bio-marina
cara se face doar in Anglia